Producenci
Kontakt


tel.: 692 445 373

sklep@perfektinstalacje.pl

IMMERGAS VICTRIX EXA 24 ErP ECO PLUS 100 3025780/o100 Nowy model

Dostępność: brak
Wysyłka w: 10 dni
Cena brutto: 5 200,00 zł 5200.00
Cena netto: 4 227,64 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 2.44
Producent: Immergas Polska
Kod produktu: 3022109/O100

Opis

IMMERGAS VICTRIX EXA 24 ECO PLUS 100  3.025780/O100

Zdjęcie produktu można zobaczyć pod tym adresem - kliknij tutaj!

Nowy model kotła kondensacyjnego o wysokiej efektywności energetycznej. Kotły z tej serii to połączenie wydajności i oszczędności zamknięte w prostej i eleganckiej formie.

ZALETY:

  • dostosowany do wymagań dyrektywy ErP
  • wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej, palnik PRE-MIX
  • kompletny zawór 3-drożny w standardzie
  • sterowanie cyfrowe, zapłon elektroniczny
  • płynna elektroniczna modulacja c.o., autodiagnostyka kotła
  • energooszczędna pompa obiegowa sterowana elektronicznie
  • naczynie przeponowe c.o., grupa bezpieczeństwa c.o.

 Opcjonalnie:

  • możliwość współpracy z automatyką pogodową (CARV2)
  • możliwość współpracy z zestawami strefowymi DIM
  • możliwość współpracy z zewnętrznym zasobnikiem c.w.u.

Dzięki prostym aczkolwiek niezawodnym rozwiązaniom technicznym doskonale sprawdzają się w różnych warunkach. Podwójne emaliowanie wewnętrznej powierzchni zbiornika w dużym stopniu ogranicza odkładanie się kamienia kotłowego oraz zabezpiecza naczynie wewnętrzne zasobnika przed korozją. Dodatkowa anoda magnezowa obniża różnicę potencjałów pomiędzy wodą a pokrytym emalią płaszczem zasobnika, co praktycznie eliminuje ogniska korozji elektrochemicznej. Dostęp do wnętrza jest ułatwiony dzięki dużej średnicy otworu rewizyjnego, co ma znaczenie np. przy okresowym czyszczeniu wnętrza zasobnika. Głównym zadaniem zasobnika jest zapewnienie bardziej ekonomicznej pracy kotła oraz zwiększenie komfortu korzystania z c.w.u.

W ofercie Immergas dostępne są dwa rozwiązania w postaci kotła z wbudowanym zasobnikiem lub z zasobnikiem stojącym. Podejmując decyzję związaną z wyborem sposobu produkcji ciepłej wody użytkowej należy wziąć pod uwagę między innymi takie czynniki jak: ilość łazienek, rodzaj odbiorników c.w.u., czy ilość domowników. W zależności od tego, jakiej wielkości mamy zasobnik (80, 100 czy 200 l), możemy w nim zgromadzić taką ilość cieplej wody, który zapewni nam, na co dzień komfort i nie spowoduje sytuacji, w której np. biorąc prysznic, doznamy niemiłego rozczarowania w postaci zimnego strumienia. Dlatego objętość zasobnika powinna być odpowiednio dobrana i zaplanowana, uwzględniając takie czynniki jak: jednoczesne korzystanie z wody w wielu punktach w domu (np. wanna prysznic, kuchnia), czasu trwania poborów i czasu przerwy między poborami, niezbędny do uzupełnienia ciepła w zasobniku.

Co więcej, do zasobnika można podłączyć instalację cyrkulacji c.w.u., która sprawia, że w punktach poboru mamy ciepłą wodę od razu po odkręceniu kranu. Kotły współpracujące z zasobnikami mogą mieć stosunkowo małą moc maksymalną, ponieważ ciepło magazynowane jest w objętości zasobnika. W połączeniu z proporcjonalnie niską mocą minimalną otrzymujemy możliwość bardziej elastycznego dopasowywania zapotrzebowania na moc dla potrzeb c.o. Dzięki temu wzrasta sprawność działania całego systemu grzewczego.

Podwójne emaliowanie wewnętrznej powierzchni zbiornika, zastosowane w tym modelu, w dużym stopniu ogranicza odkładanie się kamienia kotłowego oraz zabezpiecza naczynie wewnętrzne zasobnika przed korozją.

Dane Techniczne Jednostka Wartość
1 Profil obciążenia L
2 Pojemność magazynowania l 87
3 Klasa efektywności energetycznej B
4 Profil obciążenia L
5 Straty postojowe W 42
6 Czas podgrzania c.w.u. (od 10 do 60 st. C)wężownicą dolną/górną dla temperatury wody grzewczej 80°C i przepływu 720 l/h min 14
7 Średnica z izolacją mm 524
8 Średnica bez izolacji mm 430
9 Wysokość mm 902
10 Średnica mm 524
11 Ciśnienie maksymalne c.w.u. bar 6
12 Temperatura maksymalna c.w.u. °C 80
13 Temperatura maksymalna wody grzewczej °C 110
14 Masa pustego zbiornika kg 60
15 Ciężar zasobnika pełnego kg 160
16 Straty ciepła kWh/24h 0.90
17 Powierzchnia wymiany wężownicy m2 1.08
18 Maksymalna moc wężownicy kW 24

Gwarancja: kocioł 60 miesięcy, zasobnik 36 miesięcy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl